یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

طرح ملی دانش آموزی نجات آب

 

نشست توجیهی دبیران متوسطه شیروان و فاروج برای نجات آب برگزار شد

نشست توجیهی آموزشی دبیران رابط ویژه طرح ملی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دانش‌آموزی نجات آب خراسان شمالی در دو شهرستان شیروان و فاروج با حضور مسئولان و دبیران آموزش و پرورش این شهرستان برگزارشد.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، دشت شیروان – فاروج از مناطقی است که در این استان به علت روند بی‌رویه و غیرمجاز برداشت از منابع آب زیرزمینی، سطح آب زیرزمینی آنها طی دو دهه اخیر تا 10 متر کاهش یافته و توسعه بهره‌برداری از این منابع در این شهرستانها ممنوع اعلام شده است.

بر اساس این گزارش در نشست توجیهی دبیران رابط طرح نجات آب در این دو شهرستان، وضعیت منابع محدود آب استان و شهرستانها و روند نامطلوب بهره برداری از این منابع، تبیین شد و دبیران رابط دوره اول متوسطه این مناطق با روند اجرای طرح دانش‌آموزی نجات آب آشنا شدند.

برگزاری کارگاهها و نشستهای توجیهی آموزشی دبیران رابط اجرای طرح دانش آموزی نجات آب در خراسان شمالی که از 16دیماه آغاز شده است تا 26دیماه ادامه دارد و پس از آن، این طرح وارد مرحله عملیاتی آموزش دانش آموزان دوره اول متوسطه خواهد شد.

طرح ملی دانش آموزی نجات آب با هدف تبیین چالش‌های منابع آب و ارایه راهکارهای مدیریت صحیح و عمومی این منابع و جذب مشارکت و همکاری مردم از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای پوشش کامل کل دانش آموزان دوره اول متوسطه استان خراسان شمالی به تعداد 37 هزار نفر، تدوین شده و در حال اجرا است.

اجرای این طرح از سال تحصیلی 1390 تاکنون، برای دومین بار در خراسان شمالی آغاز شده است و بر اساس تفاهمنامه بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش این استان، قرار است اجرای آن از سال جاری به مدت شش سال متوالی ادامه یابد.

شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در سال تحصیلی 91-90، رتبه دوم کشوری را در اجرای طرح دانش آموزی نجات آب کسب کرده است.

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی