یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

طرح ملی دانش آموزی نجات آب

 

آگاهی دانش آموزان خراسان شمالی در مورد منابع آب مورد سنجش قرار گرفت

پیش آزمون طرح ملی دانش آموزی نجات آب با پوشش 11 درصد کل جمعیت دانش آموزان دوره اول متوسطه در استان خراسان شمالی برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، این پیش آزمون با هدف بررسی دانش و بینش و سنجش سطح آگاهی عمومی دانش آموزان دوره اول متوسطه این استان در مورد منابع آب قبل از توزیع کتاب و لوح فشرده آموزشی و همچنین برگزاری کارگاههای آموزشی، به صورت هم زمان در سراسر استان خراسان شمالی برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این پیش آزمون، سه هزار و 835 نفر دانش آموز از میان حدود37 هزار دانش آموزان دوره اول متوسطه خراسان شمالی به روش تصادفی نظام‌مند در هشت شهرستان این استان مورد آزمون قرار گرفتند.

بر این اساس، به منظور بررسی علمی پاسخ دانش‌آموزان به سوالات و جلوگیری از بروز خطای انسانی، و همچنین دستیابی به اعتبار و اطمینان نتایج آزمون، تصحیح اوراق آزمون به صورت نرم افزاری انجام می شود.

این گزارش می‌افزاید: پس از این مرحله، دانش آموزان با دریافت کتاب آموزشی حاوی مفاهیم عمومی و پایه ای منابع آب و اقلام کمک آموزشی نظیر لوح فشرده، توسط دبیران رابط در سطح استان آموزش خواهند دید.

در طرح دانش آموزی نجات آب خراسان شمالی پیش بینی شده است به منظورتبیین مفاهیم ، دبیران رابط با برگزاری  کارگاه های آموزشی عملی  و همچنین بررسی های میدانی در مزارع ، صنایع و محیط های بهره برداری از منابع آب بر سطح آگاهی دانش آموزان بیفزایند.

هدف از اجرای طرح ملی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دانش آموزی نجات آب، تبیین چالش‌های منابع آب و ارایه راهکارهای مدیریت صحیح و عمومی این منابع و جذب مشارکت و همکاری مردم از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای پوشش کامل کل دانش آموزان دوره اول متوسطه استان خراسان شمالی اعلام کرد

اجرای این طرح از سال تحصیلی 1390 تاکنون، برای دومین بار در خراسان شمالی آغاز شده است و بر اساس تفاهمنامه بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش این استان، قرار است اجرای آن از سال جاری به مدت شش سال متوالی ادامه یابد.

شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در سال تحصیلی 91-90، رتبه دوم کشوری را در اجرای طرح دانش آموزی نجات آب کسب کرده است.

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی