یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

 

مسابقات دانش آموزی نجات آب در خراسان شمالی آغاز شد

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی از آغاز اجرای مسابقات دانش آموزی طرح ملی نجات آب با هدف کاربردی و نهادینه ساختن آموخته‌های دانش آموزان از طریق تکرار و خلاقیت در کارگاه های تخصصی نجات آب در این استان خبر داد.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی  مهندس " فیروز شکیبا" گفت: ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع آب و تثبیت و نهادینگی آموخته‌های دانش آموزان در تمام آموزشگاههای دوره اول متوسطه استان شامل 454 آموزشگاه از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است.

 او افزود: مسابقات طرح دانش آموزی نجات آب در دو بخش هنری و الکترونیکی برگزار می‌شود که بخش هنری شامل نقاشی، روزنامه دیواری، عکاسی و فیلم کوتاه و بخش الکترونیکی شامل وبلاگ نویسی با موضوع نجات آب کشاورزی است.

وی گفت: دانش آموزان دوره اول متوسطه استان خراسان شمالی می توانند برای شرکت در این مسابقات به مدیر آموزشگاه یا رابط تعیین شده برای اجرای طرح مراجعه نمایند.

اجرای طرح سراسری دانش آموزی نجات آب در استان خراسان شمالی در سال تحصیلی 94-95، باهدف تبیین چالشهای منابع آب و ارایه راهکارهای مدیریت صحیح و عمومی این منابع و جذب مشارکت و همکاری مردم از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دانش آموزان با ایمان و یقین به تاثیر دانش آموزان در تغییر نگرش باور جامعه از دی ماه سال گذشته آغاز شده است.

این طرح مقرر است با همکاری اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه ای و اداره آموزش دوره اول متوسطه اداره کل آموزش و پرورش و صداوسیمای خراسان شمالی به مدت شش سال متوالی در استان انجام شود که در سال تحصیلی جاری تمام دانش آموزان دوره اول متوسطه شامل 37 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در سال تحصیلی 91-90 رتبه دوم کشوری را در اجرای طرح دانش آموزی نجات آب کسب کرده است.

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی