یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

برای نخستین بار در کشور

 

تفاهمنامه دانش‌آموزی نجات آب خراسان شمالی با اعتبار شش سال امضا شد

تفاهمنامه اجرای طرح اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی دانش آموزی نجات آب، توسط اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی برای نخستین بار در کشور با اعتبار شش سال, امضا و مبادله شد.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، مهندس " کاظم طاهریان" مدیر عامل این شرکت گفت: این تفاهمنامه با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به دانش آموزان دوره اول متوسطه استان درباره مسائل و چالشهای اصلی مدیریت آب اعم از مسائل ارزش ذاتی و اقتصادی آب، مسائل کمی و کیفی، آب مجازی و وضعیت منابع آب به امضا رسیده است.

او اعتبار زمانی و مدت مد نظر برای اجرای این تفاهمنامه را به مدت حدود شش سال و تا پایان سال تحصیلی 1399 اعلام کرد و گفت: در این طرح، دانش آموزان دوره اول متوسطه در روندی نظام‌مند به منظور استمرار تحقق آموزش‌های عمومی فرهنگ حفاظت از منابع آب، تحت پوشش و آموزش قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: بر اساس این تفاهمنامه، تمام دانش آموزان دوره اول متوسطه استان شامل پایه‌های هفتم، هشتم و نهم به تعداد حدود 37 هزار نفر به صورت مستقیم و خانواده‌هایشان به صورت غیر مستقیم آموزش خواهند دید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: اداره روابط عمومی این شرکت برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی مدیریت و مصرف منابع آب اقدامات جدی را در برنامه‌های کاری خویش دارد که امضای این تفاهمنامه همکاری در همین راستا بوده است.

مهندس طاهریان گفت: این شرکت برای تولید و پخش برنامه‌های رادیو و تلویزیونی اطلاع رسانی وآگاهی بخشی نیز با هدف تغییر باور و رفتار مردم پیرامون منابع آب زیرزمینی بخصوص در بخش کشاورزی با مرکز صداو سیمای خراسان شمالی به تفاهم رسیده و سند مربوط به این همکاری آبانماه گذشته امضا و مبادله شده است.

او اعلام کرد: برنامه‌های عملیاتی دیگری در حوزه افکار عمومی، اطلاع رسانی، و فرهنگ سازی با همکاری دستگاهها، نهادها و گروههای موثر عقیدتی و اجتماعی توسط اداره روابط عمومی این شرکت در دست تدوین است که به زودی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی