یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

 

نشست توجیهی دبیران متوسطه گرمه و جاجرم برای نجات آب برگزار شد

نشست توجیهی آموزشی دبیران رابط ویژه طرح ملی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دانش آموزی نجات آب خراسان شمالی در دو شهرستان گرمه و جاجرم با حضور مسئولان و معلمان آموزش و پرورش این شهرستانها برگزارشد.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، این کارگاه ها با رویکرد توجیه و آماده سازی دبیران رابط در اجرای طرح دانش آموزی نجات آب برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، در این کارگاه، ضمن تبیین منابع محدود آب استان و روند نامطلوب بهره برداری از این منابع، بر لزوم تبدیل تفکر بهره برداری درست از منابع آب به یک باور و اعتقاد برای حفاظت از این منابع حیاتی تاکید شد و دبیران رابط دوره اول متوسطه این دو شهرستان با روند اجرای طرح دانش آموزی نجات آب آشنا شدند.

برگزاری کارگاهها و نشستهای آموزشی دبیران رابط اجرای طرح دانش آموزی نجات آب در خراسان شمالی که از 16دیماه آغاز شده است تا 26دیماه ادامه دارد و پس از آن، این طرح وارد مرحله عملیاتی آموزش دانش آموزان دوره اول متوسطه خواهد شد.

طرح ملی دانش آموزی نجات آب با هدف تبیین چالش‌های منابع آب و ارایه راهکارهای مدیریت صحیح و عمومی این منابع و جذب مشارکت و همکاری مردم از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای پوشش کامل کل دانش آموزان دوره اول متوسطه استان خراسان شمالی به تعداد 37 هزار نفر، تدوین شده و در حال اجرا است.

اجرای این طرح از سال تحصیلی 1390 تاکنون، برای دومین بار در خراسان شمالی آغاز شده است و بر اساس تفاهمنامه بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش این استان، قرار است اجرای آن از سال جاری به مدت شش سال متوالی ادامه یابد.

شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در سال تحصیلی 91-90، رتبه دوم کشوری را در اجرای طرح دانش آموزی نجات آب کسب کرده است.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی