یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

طرح ملی دانش آموزی نجات آب

 

نشست توجیهی دبیران متوسطه مانه‌وسملقان برای نجات آب برگزار شد

نشست توجیهی آموزشی دبیران رابط ویژه طرح ملی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دانش‌آموزی نجات آب خراسان شمالی در شهرستان مانه‌وسملقان با حضور مسئولان و دبیران آموزش و پرورش این شهرستان برگزارشد.  

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، در این نشست، وضعیت منابع محدود آب استان و روند نامطلوب بهره برداری از این منابع، تبیین شد و دبیران رابط دوره اول متوسطه این شهرستان با روند اجرای طرح دانش‌آموزی نجات آب آشنا شدند.

بر اساس این گزارش،  مدیر آموزش و پرورش مانه و سملقان در این نشست برضرورت و اهمیت، امنیت تامین آب و به کارگیری راههای مصرف بهینه آب تاکید کرد و با اشاره به آیاتی از قرآن کریم،  اهمیت آب در حیات موجودات را خاطرنشان کرد.

در این نشست، همچنین بر لزوم تبدیل تفکر بهره برداری درست از منابع آب به یک باور و اعتقاد برای حفاظت از این منابع حیاتی تاکید شد و دستورالعمل، آیین‌نامه و برنامه‌های آموزش و مسابقات طرح دانش آموزی نجات آب برای دبیران تشریح شد.

برگزاری کارگاهها و نشستهای توجیهی آموزشی دبیران رابط اجرای طرح دانش آموزی نجات آب در خراسان شمالی که از 16دیماه آغاز شده است تا 26دیماه ادامه دارد و پس از آن، این طرح وارد مرحله عملیاتی آموزش دانش آموزان دوره اول متوسطه خواهد شد.

طرح ملی دانش آموزی نجات آب با هدف تبیین چالش‌های منابع آب و ارایه راهکارهای مدیریت صحیح و عمومی این منابع و جذب مشارکت و همکاری مردم از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای پوشش کامل کل دانش آموزان دوره اول متوسطه استان خراسان شمالی به تعداد 37 هزار نفر، تدوین شده و در حال اجرا است.

اجرای این طرح از سال تحصیلی 1390 تاکنون، برای دومین بار در خراسان شمالی آغاز شده است و بر اساس تفاهمنامه بین شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل آموزش و پرورش این استان، قرار است اجرای آن از سال جاری به مدت شش سال متوالی ادامه یابد.

شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در سال تحصیلی 91-90، رتبه دوم کشوری را در اجرای طرح دانش آموزی نجات آب کسب کرده است.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی